FLORYSTYKA POGRZEBOWA I KOMPOZYCJE KWIATOWE

Kwiaty i wykonane z nich kompozycje kwiatowe są nierozerwalnie związane z każdą towarzyszącą nam uroczystością. Tak jest i w przypadku pogrzebu. Dzięki kwiatom możemy wyrazić swoje uczucia, emocje i szacunek do bliskiej osoby. Mowa kwiatów sprawia, że uroczystości pogrzebowe nabierają podniosłego charakteru. W naszej kwiaciarni „KORIM” mieszczącej się w Iławie naprzeciwko cmentarza przy ul. Ostródzkiej specjalizujemy się przede wszystkim we florystyce pogrzebowej i kompozycjach kwiatowych na cmentarz.

Florystyka pogrzebowa w kwiaciarni "KORIM".

PRACOWNIA FLORYSTYCZNA

Organizując pogrzeb, zawsze zapewniamy najwyższej jakości oprawę estetyczną.

Nasz zakład pogrzebowy posiada własną kwiaciarnię i pracownię florystyczną, gdzie na Państwa życzenie realizujemy kompozycje kwiatowe w dowolnej kolorystyce, wielkości i kształcie.

Do tworzenia kompozycji używamy zawsze najwyższej jakości kwiatów świeżych oraz wysokiej klasy kwiatów sztucznych.

Tworzymy wieńce, wiązanki, bukiety, oraz kompozycje na trumnę i stroiki na urnę. Do naszych realizacji kwiatowych dołączamy szarfy z nadrukiem, które dopełniają estetykę naszych wyrobów.

KWIATY NA POGRZEB

Uczestnicząc w ceremonii pożegnalnej chcielibyśmy wyrazić szacunek i przywiązanie do ukochanej osoby, w sposób jak najbardziej taktowny i z pełną powagą. Niekiedy jednak może sprawić nam to pewne trudności. Wybierając kwiaty mamy pewność, że poradzimy sobie z tym problemem. Przy ich wyborze warto natomiast kierować się kilkoma wskazówkami. Oto kilka z nich.

Wieniec czy wiązanka

Forma w jakiej należy przynieść kwiaty na pogrzeb, to pierwsza kwestia, która może napawać wątpliwościami. Do wyboru mamy bowiem wieńce pogrzebowe, wiązanki, bukiety lub luźne kompozycje. Zazwyczaj wieniec składają członkowie najbliższej rodziny, grupa przyjaciół lub koledzy z pracy.

Wiązanka charakteryzuje się mniejszym rozmachem i rozmiarem kompozycyjnym. Zazwyczaj na wiązanki decydują się dalsi członkowie rodziny. Z reguły są one dostępne od ręki i nie wymagają zamówienia z wyprzedzeniem, tak jak w przypadku wieńców.

W Iławie proponujemy Państwu wybór pomiędzy dwiema naszymi kwiaciarniami: Kwiaciarnią „KORIM” mieszczącą się przy ul. Ostródzkiej 2B i „San Alberto” zlokalizowanej przy Kościele Brata Alberta, gdzie na życzenie klientów zrealizujemy każde indywidualne zamówienie.


Jeśli chcemy przynieść kwiaty w pojedynkę, idealnym rozwiązaniem będzie bukiet ze świeżych kwiatów.

KOLORYSTYKA I GATUNKI KWIATÓW

W naszej kulturze przyjęło się, by pewne gatunki kwiatów łączyć z okolicznościami pogrzebowymi. Doskonale odnajdujące się w tej roli, to m.in. kalie, chryzantemy, szlachetne lilie, odznaczające się trwałością goździki czy hortensje. Nie możemy też zapomnieć o mieczykach, które w sposób symboliczny wyrażają uznanie dla zalet zmarłego.

Przy wyborze kolorystyki należy pamiętać o szczególności uroczystości i wystrzegać się radosnych kompozycji kolorystycznych. Biel i odcienie kremowe zawsze będą bezpiecznym wyborem, jednak zawsze staramy się podchodzić do naszych realizacji, wsłuchując się w Państwa indywidualne odczucia i potrzeby.

Ostatnią istotną kwestią jest jeszcze pytanie: kwiaty żywe czy sztuczne? Wychodząc z praktycznego punktu, te drugie są trwalsze i wytrzymają dłużej niż te żywe. Lepiej jednak widziane na ceremonii pogrzebowej są te drugie, żywe kwiaty.

Dla klientów preferujących kompozycje trwalsze, proponujemy także bogaty wybór zarówno kolorystyczny, jak i gatunkowy różnego rodzaju kwiatów sztucznych. Idealnie sprawdzą się jako ekspozycja na dłuższy czas i alternatywa dla sezonowości kwiatów żywych. Uzupełnieniem oferty jest szeroka gama dodatków, które można wykorzystać do tworzonych zestawień florystycznych. W każdym z przypadków Nasi pracownicy służą fachową pomocą i profesjonalnym doradztwem.